Кошик
403 відгуків
+380953003266
+380684655164
+380935113362
Інтернет-магазин 3-7.com.ua

Як зверни оперативну пам'ять?

Оперативна пам'ять - це дуже важлива деталь комп'ютера, яка, поряд з центральним процесором, визначає його швидкодію. Якщо вам здається, що комп'ютерній комп'ютера не вистачає пам'яті, ви можете поставити в нього ще одну планку оперативки. Як вибрати оперативну пам'ять читайте нижче.

Оперативна пам'ять

Як вибрати оперативну пам'ять

Щоб вибрати оперативну пам'ять, вам потрібно дізнатися, який тип пам'пам'яті підтримує ваша материнська плата. Є три основних типи пам'пам'яті: DDR, DDR2 і DDR3. Пам'ять DDR використовувалася в старих комп'комп'ютерах, зараз знайті комп'ютер з DDR пам'яттю непросто. Найпоширеніший тип - DDR2, а на новітніх машинах встановлена пам'ять DDR3. Дізнатися тип пам'пам'яті можна з інструкції до вашої материнської плати.

 

Також важливо вибрати оперативну пам'ять з відповідною тактовою частотою. Частота вимірюється у мегагерцах і залежить від типу пам'пам'яті, альо в рамках одного типу зустрічається різна тактова частота. Скажімо, пам'ять DDR2 може мати частоту від 667 до 1066 МГц, DDR3 - від 800 до 1600 МГц.

Тактова частота пам'пам'яті впливає на швидкодію комп'ютера. Тобто, з двох планок однакового обсягу швидше буде та, у якої вище тактова частота. Звичайно оптимальний вибір для DDR2 - 800 МГц, для DDR3 - 1333 МГц.

 

Але врахуйте, що якщо ви хочете вибрати оперативну пам'ять на додаток до вже встановленої, її тактова частота повинна бути такою ж. Справа в тому, що комп'ютер для роботи вибирає меншу тактову частоту з двох модулів, того установка модуля з меншою частотою знизить швидкодію комп'ютера, тобто втсновлення модуля з більшою - нічого не дасть. Обсяг модулів при цьому не обов'язково повинен бути однаковим.

 

До речі, про обсяг. Найпопулярніші модулі оперативної пам'пам'яті мають об'єм 1024 або 2048 Мб (1 або 2 Гб відповідно). Оптимальний обсяг залежить від того, для чого ви використовуєте ваш комп'ютер. Для інтернету та офісних додатків цілком може вистачити 1 Гб, для ігор і роботи з графікою потрібно більше, як мінімум 2 Гб. Однак майте на увазі, що при слабенькому процесорі більший обсяг пам'пам'яті навряд чи допоможе.

 

Якщо сумарний обсяг оперативної пам'пам'яті, встановленої на вашому комп'комп'ютері, складає більше 3 Гб, вам потрібно буде встановити 64-бітну операційну систему. Справа в тому, що 32-бітні системи «бачать» не більше 3,25 Гб оперативної пам'пам'яті, а 64-бітові можуть підтримувати до 192 Гб оперативної пам'пам'яті (в залежності від версії операційної системи).

 

Ще на швидкодію оперативної пам'пам'яті впливає так звань таймінг (латентність) пам'пам'яті. Мається на увазі час затримки сигналу, який потрібний, щоб виконати ту чи іншу команду. Не вдаючись у подробиці, скажемо просто, що чим менше таймінг - тім краще: з двох планок з однаковою частотою швидша та, у якої менший таймінг.

 

Щоб вибрати оперативну пам'ять, потрібно розбиратися в маркуванні. Зазвичай у маркуванні зазначено тип та частота пам'пам'яті, скажімо, DDR2-800. Є й інший варіант маркування. Тип пам'пам'яті позначається PC (PC, PC2, PC3). Так, типу DDR2-800 відповідає тип PC2-6400. Щоб дізнатися тактову частоту, потрібно число у маркуванні розділити на 8 і округлити при необхідності.

 

Якщо ви докуповуєте оперативну пам'ять на додаток до тієї планки, яка у вас вже встановлена (тобто, плануєте використовувати двоканальний режим), важливо, щоб вони не тільки малі однакову тактову частоту, але і по можливості були одного виробника: іноді трапляється так, що планки від різних виробників відмовляються працювати в парі.

При виборі варто також звернути увагу на виробника. Краще всього вибрати оперативну пам'ять від виробника, зарекомендувавшого себе на ринку - Kingston, Corsair, Apacer, OCZ, PQI, GelL, Patriot, Hynix та ін Також відомий виробник Samsung, але він в основному виробляє не планки, а мікросхеми, які потім використовують інші виробники. Також можете почитати про діагностику ноутбука.

Вибрати оперативну пам'ять не так складно, як може здатися, але це не означає, що до питання вибору планки пам'яті потрібно підходити халатно: якщо ви хочете, щоб ваш комп'ютер «літав», потрібно врахувати всі можливі характеристики оперативної пам'яті.