Продавець Інтернет-магазин 3-7.com.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
464 відгуків
+380953003266
+380684655164
+380935113362
Інтернет-магазин 3-7.com.ua

Як вибрати жорсткий диск

Рано чи пізно у більшості користувачів ПК настає такий момент, коли на комп'ютерній комп'ютері стає недостатньо пам'яті. При цьому видаляти що-небудь теж не хочеться, залишається лише один варіант: купувати собі новий накопичувач HDD. Це питання стосується не тільки нестачі вільного простору, але і також він виникає при складанні нового стаціонарного комп'ютера. Незважаючи на різноманітність чинників, у даній ситуації у багатьох виникає питання про те, як правильно вибрати жорстку диск. Саме тому ми дамо кілька порад, які допоможуть вам вирішити проблему з купівлею вінчестера.

Жорсткі диски та SSD

Сортування: у вигляді галереї у вигляді списку
товарів на сторінці:

Який HDD вибрати?

В першу чергу зорієнтуйтеся, для чого купується жорстку диск у вашому випадку. Це може бути заміна старого HDD, для нової збірки ПК або при необхідності додаткової фізичної пам'пам'яті. Якщо ви бажаєте мати доступ до інформації не на одному комп'комп'ютері, то в даному випадку краще всього віддати перевагу зовнішнього жорсткого диска. Зовнішній жорстку диск можна придбати у тому випадку, коли необхідна додаткова пам'ять, з можливістю використання її на будь-якому ПК або пристрої з USB інтерфейсом. Наприклад, зберігати на вінчестері документи, фільми, музику і при необхідності підключати його до ноутбука, телевізора та інших пристроїв. Якщо плануєте використовувати жорстку диск як основний для ПК (тобто як стаціонарний HDD), то необхідно вибирати тільки внутрішній накопичувач.

Про'єм жорсткого диска

Одного, на що необхідно звернути увагу, це пам'ять вінчестера. У цьому питанні ви повинні зорієнтуватися самі, тому що кожного необхідний свій обсяг. Наприклад, пробачимо користувачам може вистачати 320 ГБ, а декому недостатньо навіть 1 ТБ. Але врахуйте, чим вище обсяг, тим менше ціна за 1 ГБ. Для цього достатня проаналізувати цінову політику: HDD на 500 ГБ коштує приблизно 50$. Поділіть суму на пам'ять, і ви отримаєте 10 центів за 1 ГБ. Тепер порівняйте диски по 1 ТБ (65$ = 0.065$ за 1 ГБ), 2 ТБ (90$ = 0.045$ за 1 ГБ). В основному цей чинник пов'язаний з витратами на виробництво. Тому накопичувачі з більшою пам'яттю стояти на кілька десятків доларів дешевше, але чи є сенс переплачувати, якщо вам не потрібні зайві гігабайти? Намагайтеся вибирати обсяг вінчестера під свої завдання. Найчастіше вам буде достатня або 320 ГБ або 1 ТБ.

Швидкість обертання шпинделя

Швидкість обертання шпинделя. Зверніть увагу, що всередині все HDD накопичувачі мають диск, на якому зберігається вся інформація, завдяки постійному обертанню диска, голівка, що зчитує і записує інформацію. Швидкість обертання шпинделя в вінчестерах зазвичай становить 5400, 5900, 7200 або 10000 оборотів в хвилину. Ефективніше всього вибрати накопичувач зі швидкістю 7200 об/хв. А якщо дозволяють фінанси, то можна і з 10000 об/хв. Чим вище швидкість, тим швидше буде записуватися та зчитуватися інформація.

Також зауважте, що більшість зовнішніх накопичувачів мають швидкість 5400, і в принципі цього достатня для зберігання файлів і швидкого доступу до них.

Про'об'єм кеш-пам'пам'яті

Кеш пам'ять та інтерфейс підключення також мають велике значення при виборі вінчестера. Багато зовнішні вінчестери не мають великого об'єму буфера. Зазвичай у них він становить 8 МБ. Що стосується внутрішніх дисків, то в них буфер повинен бути від 32 МБ і більше. Найкращий параметр 64 МБ.

Інтерфейс підключення

Що стосується інтерфейсу підключення, то для сучасного накопичувача рекомендується SATA III (зовнішнього HDD - USB 3.0). Якщо на материнській платі є роз'єм, то ви досягнете великої швидкості обміну інформацією. У разі відсутності даних роз'ємів - розчаровуватися не потрібно, так як всі версії SATA II (USB) сумісні і відрізняються лише швидкістю передачі даних.