Кошик
302 відгуків
Надійний продавець Prom.ua
+380953003266
+380953003266
+380684655164
+380935113362
Інтернет-магазин 3-7.com.ua

Як обрати планшет?

 На сьогоднішній день ринок планшетних комп'ютерів розвивається з неймовірною швидкістю. На ньому з'являється велика кількість моделей як відомих фірм так і дебютантів. А покупцеві, який не знайомий з специфікою цього ринку потрібно врахувати багато параметрів майбутнього придбання.  Щоб полегшити завдання покупцю, ми пропонуємо розглянути що ж таке планшет, його основні характеристики і для чого він використовується. Для більшої інформації читайте нижче.

Планшети

Як правильно обрати планшет?

Розміри дисплея планшета

дЗрозуміло, що чим більший екран - тим, як правило, більше його дозвіл і максимальний розмір зображення, що є значно зручніше. Проте, при цьому слід враховувати що саме розмір екрану в першу чергу визначає загальні габарити планшету, відповідно і практичність у його транспортуванні.

 

Умовно, за розміром екрану, планшети можна поділити на такі три категорії: дуже малі – 5-6ʺ, найбільш портативні для транспортування, проте незручні для повноцінної роботи; середні – 7-8ʺ, планшети таких розмірів без проблем помістяться в жіночій сумці, та навіть у великих кишенях одягу. Вони є значно зручніші у користуванні та мають невелику вагу; великі - 9ʺ і більше (зустрічаються навіть 13ʺ) користуються найбільшим попитом, відповідно і найбільшим асортиментом. Для транспортування такого планшета  необхідно мати доволі місткий діловий портфель, жіночу сумочку або навіть окрему сумку. Проте і переваги таких пристроїв є  незаперечними.

Визначившись з розміром екрану  перейдемо до слідуючої його характеристики – роздільної здатності. Тобто розмір дисплея планшета в пікселях по горизонталі і вертикалі. Пам’ятайте чим вища роздільна здатність «дозвіл» дисплея - тим більш чітке, деталізоване і згладжене зображення він здатний відтворити. Висока роздільна здатність особливо важлива для дисплеїв з великою діагоналлю. Як показує практика для екранів з дисплеєм 9-10ʺ найбільш оптимальною є роздільна здатність 1280х800 пікселів, (сьогодні на ринку є навіть 2560х1600, однак вони мало поширені), для 7ʺ буде достатньо 1024х600 пікселів. Окрім цього, зверніть також увагу на якість зображення – насиченість та передачу кольорів, контрастність, яскравість, кути огляду та тип матриці види яких ми зараз розглянемо.

 

Види матриць

Найпоширенішими на сьогоднішній день є матриці типу TN + film і IPS.

Матриці TN + film хоч на сьогоднішній день є найстарішими, однак в них є свої переваги, основними з яких є невисока вартість і малий час відгуку, недоліками ж є відносно невисока якість зображення (зокрема, передачі кольору) .

IPS матриці, є відносно новими  порівнянні з TN + film та мають значно кращу якість зображення, особливо добре відображають кольори, в т.ч. чорний, однак мають досить високий час відгуку і коштують дещо дорожче.

PLS матриці, подібні до IPS і створені спеціально з метою зниження їх вартості. Такі матриці дійсно коштують дешевше, при цьому так само, як і оригінальні IPS, забезпечує високу якість зображення і перенесення кольорів, а за деякими параметрами навіть перевершують їх.

LTPS матриці, створенні за допомогою  застосування технології, яка заснована на застосуванні кремнію в конструкції дисплеїв. Такі матриці як і IPS забезпечують високу якість зображення та передачі кольору, дисплеї з такими матрицями незважаючи на дорожнечу у виробництві, також коштують дещо дешевше.

MVA матриці, були створені як спроба поєднати переваг TN- film і IPS, при меншій, порівняно з IPS, вартості екранів. Спроба вийшла досить вдалою: за невисокої вартості дисплеї MVA мають відчутно краще перенесення кольорів , ніж TN- film , а час відгуку хоча і нижче, але ненабагато. З недоліків варто відзначити залежність колірного балансу від кута огляду, а також змазування відтінків чорного кольору при прямо перпендикулярному погляді.

AMOLED екрани, зроблені на основі органічних світлодіодів (OLED). Матриці такого типу, принциповою відрізняються від більшості інших тим, що екран в них, є фактично «сам собі підсвічуванням» і не вимагає зовнішніх джерел освітлення. Такий принцип забезпечує економію енергії та передбачає відмінну якість передачі зображення і хорошу його видимість навіть на сонці. Недоліками таких дисплеїв є висока ціна, а також нерівномірний знос пікселів, що з часом може призвести до порушення передачі кольору.  Хоча, час такого зносу досить великий.

Наступним з переліку головних характеристик планшетів є операційна система. На сьогодні, ринок пропонує декількі видів ОС що використовуються в планшетах, кожна з яких має свої переваги та недоліки.

яку операційну систему планшета вибрати

Операційні системи планшетів

iOS операційна система, розроблена компанією Apple, яка першою увійшла на ринок планшетів розроблена спеціально для своїх пристроїв і на пристрої сторонніх виробників не встановлюється. ОС iOS визначається доволі швидкою роботою та має найбільшу стабільність, також дає доступ до магазину спеціалізованих для неї додатків App Store, який є одним з найбільш зручних і обширних сховищ. Важливо сказати що ця система дозволяє використовувати мультимедіа-магазин iTunes, та дає можливість розробки власного ПЗ, однак користі з цього буде, лише якщо ви маєте відповідний професійним рівень. Недоліком цієї ОС є відсутність підтримки Flash в браузері, та звісно доволі висока ціна.

Операційна система Android, спочатку розроблялась для смартфонів, проте потім була адаптована для планшетів. Розроблялася та постійно вдосконалюється і обновлюється компанією Google. Нові версії ОС ідуть з розробленими та вшитими деякими програми та додатками. Хоча велика їх кількість також розробляється сторонніми розробниками. Має широке онлайн-сховище додатків як з платним, так і з безкоштовним контентом. На сьогоднішній день ОС Android має найбільшу динаміку розвитку на ринку мобільних платформ.

Кожен з Вас знає і неодноразово користувався ОС Windows 7, розробки Microsoft, яка широко застосовується не лише в настільних ПК та ноутбуках але і на планшетах. Windows 7, є оптимізованою під роботу з сенсорними екранами, підтримує мультитач а також повноцінну багатозадачність. Також потрібно враховувати що дана ОС має безліч програм і додатків які напрацьовувались дуже довгий термін, з чим не порівняється ніяка ОС.

Windows 8, є спадкоємицею попередньої ОС. Яка увібрала в себе, окрім основних рис попередниці, ряд нововведень, наприклад функцію розпізнавання обличчя і жестів, та «гібридний» режим входу в систему, що прискорює старт із сплячого режиму. Дана ОС має менше додатків ніж попередник, однак це виключно питання часу.

Розібравшись з цим перейдемо безпосередньо до «серця» планшета – процесора.

яку матрицю планшета вибрати

Процесор

Процесор (мікропроцесо­р) - це мікросхема створена на кристалі напівпровідника і вміщена в мініатюрний корпус.

(Планшети з різними ОС використовують різні процесори, що адаптовані під них. Всі сучасні планшети сімейства Android, працюють на одно(дво) ядерних процесорах архітектури ARM виробництва NVIDIA, Qualcomm, Samsung чи Texas Instruments. Планшети фірми Apple використовують такі ж ARM-процесори, які відрізняються лише  власним дизайном. Планшети які використовують традиційну та відому ОС Windows користуються процесорами які створені на базі Intel Atom(x86).

Важливою характеристикою роботи процесора є його робоча частота, кількість так званих тактів (особливих електричних імпульсів), які він може виконати за секунду. Іншими словами к-сть найпростіших операції. Тобто чим вища тактова частота - тим вища швидкодія процесора і відповідно, робота самого планшета.

Потрібно сказати, що цей параметр є далеко не єдиним визначальним фактором, адже навіть процесори з рівною тактовою частотою на практиці за швидкодією можуть сильно відрізнятися один від одного у зв’язку з впливом його архітектури , кількості ядер і т.д..

Стосовно ж ядер процесора, можу сказати що наявність 2- х ядерного процесора забезпечить швидшу роботу, ніж класичні одноядерні, за рахунок чого відчутно підвищиться продуктивність пристрою і з'явиться можливість роботи з «важкими» завданнями, наприклад перегляд HD відео, розваги з іграми. Звісно, такі процесори дещо «ненажерливі» в плані енергоспоживання, через що знижується час автономної роботи. Чотирьох ядерні процесори, при тій же тактовій частоті значно продуктивніші, ніж одно-і двоядерні, вони без проблем справляються з «важкими» завданнями, та не створюють жодних незручностей при одночасній роботі з декількома програмами.

Стосовно інших особливостей процесорів, раджу прочитати статті в яких це питання розкрито більш ширше.

Слідуючим показником потужності планшета, який не в меншій мірі впливає на швидкодію, є кількість оперативної пам'яті яка передбачена в конструкції пристрою. Оперативна пам'ять використовується безпосередньо в процесі обробки даних, тому про неї можна сказати дуже коротко, чим більше оперативної пам'яті - тим вища швидкодія і краще виконання важких завдань.

Ну що ж, стосовно вибору ключових характеристик які безпосередньо впливають на якість та швидкодію роботи  планшета ми закінчили, тепер перейдемо до розгляду самого функціонального наповнення та опцій,  які може вміщувати в собі сучасний планшет.

функції планшетів

Функції та можливості планшетів

іПочнемо з найбільш знайомого всім, цифрової камери. Сьогодні наявність цифрової камери практично в будь якому телефоні, смартфоні, планшеті вже не дивина, однак для людей які зовсім не цікавляться сучасними засобами комунікації я повідомлю. Наявність цифрової камери на задній панелі дає змогу фотографувати та знімати відеоролики, такі камери можуть мати дозвіл до 8 Мп. При бажанні здійснювати відео дзвінки необхідним є наявність «фронтальної камери», тобто розміщеної спереду планшета. Зазвичай такі камери мають відносно скромний дозвіл, який рідко перевищує 2 Мп.

Наявність вбудованого мікрофона у будь якому планшеті практично є обов’язковим, це дозволяє користуватися не лише голосовим зв'язком, але і використовувати його як диктофон.

 

Якщо Ви передбачаєте використовувати планшет для набору тексту, де сенсорний екран не дуже зручний, важливо знати про наявність планшетів з вбудованою клавіатурою у формі  «слайдер», тобто яка відкривається при зрушуванні екрану, а також варіантів де вона є відкрита постійно. У моделях класичної компоновки клавіатура поставляється в комплекті як окремий пристрій .

При захопленні малюванням або використанні графічних редакторів (Photoshop), буде дуже корисним наявність у комплекті з планшетом стилуса «пера». Використання його, дає більшу точність управління сенсорним екраном в порівнянні з пальцем, а також виключає забруднення екрану відбитками.

Стилусами можуть комплектуватися моделі як з резистивними, так і з ємнісними екранами, однак в другому випадку стилуси мають особливу конструкцію і часто розраховані лише на певну модель планшета.

Вибираючи модель планшета з док - станцією (спеціальною підставкою), Ви можете значно розширити функціонал планшета. Адже зазвичай док - станції оснащуються власними клавіатурами, акумуляторами для збільшення терміну автономної роботи, додатковими роз'ємами і т.п.

Зустрічаються моделі планшетів з вбудованим датчиком освітлення - сенсором, який відслідковує зовнішні умови освітлення і автоматично підлаштовує під них яскравість екрану планшета.

Наявність гіроскопу, (пристрою, що відстежує швидкість і напрямок переміщень планшета в просторі) допоможе любителям ігор, адже він забезпечує розширені можливості управління та дозволяє управляти функціями планшета, безпосередньо переміщуючи сам пристрій

При виборі моделі де дисплей виготовлений з спеціального скла підвищеної міцності Gorilla Glass, яке у кілька разів міцніше за звичайне скло, Ви можете на довгий час упередитись від появи на ньому подряпин, проте таке скло не є протиударним, тому спеціально упускати або бити планшет не рекомендується.

Якщо ви більш-менш визначились з майбутньою покупкою, обов’язково зверніть увагу на наявність в планшеті окрім вбудованої пам'яті слоту для карт пам'яті. Адже його наявність, дасть Вам можливість розширити вбудовану пам'ять планшета за рахунок змінних карт пам'яті. Також окрім збільшення обсягу пам'яті, використання карт дозволить Вам з легкістю обмінюватися інформацією між планшетом і іншими пристроями, наприклад , ноутбуком чи фотоапаратом.

Планшети з підтримкою 3D, дозволяють відтворювати на екрані зображення та відео, яке крім ширини і висоти, має також видимий третій вимір - глибину. Зазвичай для перегляду такого контенту потрібні спеціальні 3D окуляри, проте зараз зявляються передові технології, що дозволяють обходитися і без них.

Тепер перейдемо до розгляду можливих роз'ємів підключень, та сучасних стандартів і технології бездротового зв’язку та мовлення, наявність яких може бути передбачена конструкцією певних моделей.

як вибрати процесор

Роз'єми підключень

Звичайний USB порт 2.0, який на сьогодні зустрічається практично у всіх електронних мультимедійних пристроях. Такий порт є універсальним для підключення різних периферійних пристроїв - накопичувачів, принтерів, адаптерів Wi -Fi і Bluetooth і т.п. Швидкість передачі даного порта до 480 Мбіт/с. USB порт дозволяє використовувати планшет  як основний (керуючий) пристрій до якого підключається різна периферія. USB 3.0, є покращеною та взаємно сумісною версією стандарту USB що забезпечує швидкість передачі даних до 4,8 Гбіт/с.

Роз'єми microUSB та miniUSB відрізняються між собою лише формою і розмірами самого роз'єму. Основним призначенням роз’ємів є пряме підключення планшета до USB-порту іншого комп'ютера, з метою обміну файлами, синхронізації даних, оновлення ПЗ та ін. При такому підключенні планшет грає роль периферійного, керованого пристрою. 

Роз'єм microUSB (MHL), зовні ідентичний роз'єму microUSB, проте його призначенням є передача відео високої роздільної здатності і багатоканального звуку з мобільного пристрою на телевізор. Можливе також його використання для обміну даними, заряду батареї, а за допомогою спеціального адаптера можливе підключення до гнізда HDMI для передачі контенту (в MHL сумісних телевізорах - без адаптера).

HDMI - універсальний комплексний інтерфейс для високошвидкісної передачі цифрових даних (фото, відео, звук). Наявність в планшеті роз'єму HDMI, дозволяє при підключенні його до сумісного зовнішнього пристрою (плазмової панелі, монітору) використовувати в ролі програвача. Тобто переглядати фото-та відео файли на великому екрані.

VGA (D-sub) або mini VGA роз'єми (ТВ-виходи), дозволяють здійснювати підключення до РК-телевізорів і комп'ютерних моніторів. При відсутності такого роз’єму можлива наявність у комплекті перехідника HDMI –VGA.

Стандартний роз'єм під навушники mini - jack 3,5 мм, кожен знає що він дозволяє підключати до планшета навушники.

Роз'єм  LAN призначений для провідного підключення планшета  до локальної комп'ютерної мережі Інтернет. 

 

 

 

Бездротові технології та стандарти

3G – модуль, є третім покоління бездротового зв'язку на основі мобільних мереж. Основним призначенням його є доступ до мережі Інтернет для скачування контенту. Швидкість такого зв'язку близько 400 Кбіт/с, що дозволяє використовувати його в якості організації відео зв’язку.

На сьогодні також існує технологія, що умовно відноситься до мереж бездротового зв'язку 4 покоління (4G). Так звана WiMAX технологія, яка забезпечує швидкість передачі даних до 10 Мбіт/с.

Надзвичайно корисним буде наявність в планшеті GPS-модуля (системи супутникової навігації), яка дозволить використовувати Ваш планшет в ролі навігатора. Наявність GPS дозволить не лише визначати Ваше місце розташування, а за наявності відповідного програмного забезпечення прокладати і розраховувати маршрут.

Наявність російської версії (альтернативи GPS) системи ГЛОНАСС, надасть можливість одночасно отримувати сигнали з обох супутникових систем, що дозволить забезпечити точність позиціонування до 1,5 м.

Bluetooth, всім відома технологія прямого бездротового зв'язку між різними електронними пристроями. Застосовується для обміну файлами з іншим Bluetooth- пристроями (мобільними телефонами, ноутбуками). Широко розповсюджене також використання в якості підключення бездротових навушників, та різних периферійних пристроїв (клавіатур , мишей).

Wi-Fi, технологія подібна до попередньої, проте має ширше коло використання,  у тому числі і завдяки більшому радіусу дії. Дуже корисна опція, яка на сьогоднішній день зустрічається практично у всіх планшетах, наявність такого бездротового зв'язку дозволить Вам підключатись до локальних  мереж, а також виходити в Інтернет через громадські точки доступу, встановлені в ресторанах, готелях, на вокзалах і т.п.

Для людей які планують використовувати планшет в ролі мобільного телефону варто уточнити наявність пристрою бездротового зв'язку GSM.

Зустрічаються також моделі планшетів з підтримкою DLNA стандарту, що дозволяє об'єднувати різні домашні електронні пристрої в єдину мережу. Наприклад, дивитися фільм з жорсткого диска комп'ютера, підключеного до мережі, управляти відтворенням з сумісного смартфона, переглядати відеоролики на телевізорі або навіть виводити на екран повідомлення від побутової техніки (кухонної плити, мікрохвильової печі). Підключення при цьому може бути як провідним, так і бездротовим (Wi -Fi ) .

Наявність NFC-чіпу дозволить використовувати планшет для безготівкових платежів або автоматизації з'єднання по Bluetooth, для цього буде достатньо лише піднести пристрої один до одного на дальність зв'язку NFC і прийняти з'єднання.

 

Пристрої теле-радіо мовлення

ТВ-тюнер, використовується для прийому сигналів телемовлення, тобто дозволяє використовувати планшет в ролі телевізора. Проте варто пам’ятати, що для впевненого прийому телесигналу необхідна зовнішня антена.

FM-тюнер, приймач що дозволяє прослуховувати, (інколи записувати) радіопередачі FM- діапазону .

Існують також планшети з вбудованим FM-трансмітером (передавачем), що дозволяє транслювати аудіо сигнал з планшета.