Продавець Інтернет-магазин 3-7.com.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
568 відгуків
+380 (95) 300-32-66
+380 (68) 465-51-64
+380 (93) 511-33-62
Інтернет-магазин 3-7.com.ua

Як вибрати цифрову відеокамеру 

Перші кроки дитини, її перший шкільний дзвоник і випускний, перемоги на змаганнях і поїздки на курорти: все це є невід'ємною частиною сімейного відео архіву, просоченого спогадами і гріючими душу моментами. Але для того, щоб архів став справжньою сімейною реліквією, яку захочеться залишити надовго, необхідно приділити увагу тому, як вибрати відеокамеру. Саме від якості її запису буде залежати якість емоцій від перегляду відеозаписів.

Відеокамери

Як і за якими критеріями потрібно вибирати цифрову відеокамеру ..

Від якості купленої відеокамери залежить чи будете ви захоплено знімати відеоролики або ж камера буде століттями припадати пилом на полиці.

1 крок

Формат запису відео. 
Існує 5 основних типів цифрових відеокамер:

2 крок 

Digital8 
Це старий формат, створений у далекому 99 році. Даний формат був розрахований на любительську зйомку. Серед камер цього формату немає камер з гарними характеристиками. 
Основна його перевага - низька ціна. Але це єдина перевага Digital8 успішно втратив з виходом формату MiniDV. 
Зараз камер формату Digital8 вкрай мало. У наш час вони не витримали конкуренції, і зникли з ринку.

3 крок 

MiniDV 
Це мабуть найбільш масовий і зручний формат цифрових відеокамер. Запис проводиться на невеликі касети у форматі DV. Дані стискаються з кожного кадру окремо, що полегшує їх подальшу обробку. На одну касету поміщається від одного до двох годин запису відео. 
Якщо ви не припускаєте професійної роботи з відео, і вам потрібна камера для сім'ї, будинки то це один з найкращих варіантів. Ціна на такі камери варіюється від 400 $ до 3000 $

4 крок 

MicroMV 
Камери цього формату були розроблені фірмою SONY . Особливості цих камер в тому, що вони мають дуже малі розміри. Касета MicroMV в три рази менше в порівнянні з касетою MiniDV. Відповідно ці камери справжня знахідка для туриста і шпигуна - маленькі, компактні. 
Проте є два істотні мінуси, через які формат не дуже популярний. 
Це по-перше висока ціна, а по-друге формат Transport Stream (різновид MPEG ) який з початку не відтворювався ні однією програмою крім програм фірми SONY 
Сама якість відео теж залишає бажати кращого, так що вибираючи між MiniDV і MicroMV вибирати варто перше.

5 крок 

DVD -камери 
Відразу скажу - не здумайте КУПУВАТИ DVD -камери. Якщо в магазині продавець з піною біля рота буде доводити, що краще DVD -камер в природі нічого не існує, сміливо йдете з магазину (або надсилайте продавця). 
В якості DVD -камери виграють тільки у VHS , решті вище перерахованим - програють. 
Запис частіше за все ведеться на mini DVD диск, час запису на нього не більше 60 хвилин. Єдиний плюс DVD камери - це те що після запису можна відразу витягти диск, вставити його в DVD -плеер/компьютер і дивитися відео . Для аналогічної операції на інших камерах представлених вище і нижче доведеться підключати камеру через дріт. Але це не надто велика жертва за кращу якість запису. 
Хоча останнім часом виробники трохи взялися за розум і якість у DVD -камер трохи поліпшується, хоча поки що не дуже швидкими темпами. Але, я завжди дотримувався і буду дотримуватись думки, що гаже DVD -камер нічого не існує, проте думайте самі, вирішуйте самі - мати або не мати. Я особисто не радив би.

6 крок 

Flash/ HDD - відеокамери 
Ці відеокамери ведуть запис відео на вбудований жорсткий диск HDD або флеш карту. Такі камери - гідна альтернатива MiniDV але тільки якщо у вас завжди під рукою є комп'ютер на який можна скинути відзнятий матеріал. На вбудований диск може поміщатися більше 7 годин запису відео, але якщо ви наприклад поїсте з такою камерою в турпоїздку, вам доведеться взяти з собою або ноутбук або запасні flash карти (якщо ваша камера записує відео на них).

7 крок 

AVCHD HDV - камери 
Такі камери дуже дорогі і використовуються тільки професіоналами. Пересічному покупцеві така камера ні до чого. Якість запису відео у них найкраще, але переглядаючи таке відео на комп'ютері ви його не відрізните від MiniDV. Всі принади таких камер розкриваються при зйомці відео високої роздільної здатності. Мінус у відеоматеріалу відзнятого в такому форматі - дуже великий розмір займаний на носії інформації.

8 крок

Тепер давайте розглянемо на які параметри потрібно звернути увагу, а на які можна махнути рукою.

9 крок 

Трансфокатор (він же zoom він же "штука наближати і віддаляти зображення ").

Буває двох видів оптичний і цифровий.

Оптичний трансфокатор (optical zoom) - система складається з рухомих лінз, які переміщуючись взад-вперед збільшують зображення. Діє це все за принципом підзорної труби або бінокля. Розмір збільшення коливається від 2 до 40 (ці числа постійно зростають з появою більш досконалих камер). Чим більше значення може прийняти оптичний трансфокатор тим краще.

Цифровий трансфокатор (digital zoom) - Це збільшення вимірюється вже 3-х і 4-х - значними числами, тобто від 50 до 2000. Але не варто купуватися на ці цифри. У даному випадку камера збільшує вже не реальне зображення (як у optical zoom), а знятий кадр. Так що збільшивши зображення у дві тисячі разів ви побачите на екрані чотири величезних пікселя і більше нічого. Саме з цього цифровий трансфокатор вам нафіг не потрібен.

10 крок 

Тип стабілізатора зображення 
Стабілізатор зменшує ефект тремтіння від ваших рук. Особливо необхідний якщо ви знімаєте без штатива.

Є три основних типи стабілізаторів: електронний стабілізатор, стабілізатор зображення з рухомою матрицею і оптичний стабілізатор.

Оптичний стабілізатор це система лінз яка в підвішеному стані приводиться в дію спеціальними сенсорами, які повертають ці лінзи таким чином, що б залишити зображення суворо на матриці і тим самим знизити ефект шевеленки. Камери з оптичним стабілізатором відрізняються високою ціною, а також неабиякими габаритами самих камер, але це того варто.

Стабілізатор зображення з рухомою матрицею - в цьому випадку рухомий є вже не система лінз, а сама матриця. Такий тип стабілізатора гірше, у порівнянні з оптичним, особливо це помітно на високому збільшенні зображення.

Електронний стабілізатор - принцип роботи - за рахунок надлишкового розміру матриці зображення при трясці обробляється процесором матриці таким чином, що б воно все одно залишалося на одному і тому ж місці матриці. Працює набагато гірше перерахованих вище, при цьому іноді спостерігається ефект залипання кадру. До того ж використання даного типу стабілізатора призводить до зменшення площі кожного пікселя матриці і падіння через це чутливості камери. Однак він в рази дешевше.

11 крок 

Кількість пікселів матриць. 
Існує величезна помилка, що чим більше пікселів на матриці відеокамери тим краще якість відео. Це в корені не вірно. Поширенню цього омани сприяють передусім виробники самих камер. Насправді якщо у вашій камері понад 1,5 млн. пікселів то це всього лише означає що камера має функцію фотографування та має електронний тип стабілізатора. Всі ці пікселі при зйомці відео не задіяні. До того ж чим більше пікселів, тим менше площа кожного окремого пікселя, а значить тим менше світлочутливість відеокамери. 
Для зйомки нормального відео вам вистачить 800-1000 тис. пікселів.

Тип і кількість матриць. 
У наш час типів дуже багато, я перерахую самі основні.

одноматричну камери - у таких камерах для отримання кольорового зображення використовується чорно-біла матриця зі світлофільтром на кожному елементі матриці. Такі камери як правило не дуже дорогі.

Деякі компанії (наприклад Canon) використовують матриці зі спеціальними RGB фільтрами, які імітують три матриці на одній.

 

Трьох матричні камери - у таких камерах зображення за допомогою спеціальної лінзи поділяють на три кольори і кожен колір передається на окрему матрицю. Такі камери відрізняються високою ціною.

На який же камері зупинити вибір? 
Якість перенесення кольорів у трьохматричних камер в рази краще, але помітити ви це зможете тільки на дуже хорошому телевізорі з S-Video входом. На звичайному телевізорі особливої ??різниці ви не відчуєте. Але якщо вам потрібна камера для професійної або напівпрофесійної зйомки, відеомонтажу, то звичайно ж варто вибрати трьох матричну камеру. Головне що б грошей вистачило - за це задоволення потрібно платити, причому чимало. Трьохматричної камери також відрізняються неабиякими габаритами.

Геометричний розмір матриці. 
Це один із дійсно важливих параметрів, безпосередньо впливає на якість зйомки (це геометричний а не піксельний розмір матриці) . За традицією вимірюється в частках дюйма. Чим більша матриця тим вище якість і світлочутливість і тим менше шуми. Виробники прагнучи зробити камери більш компактними постійно зменшують фізичний розмір матриці, тому інформацію про цей параметр намагаються не давати. Замість цього, в паспорті камери (в документації) вказується конструктивний діаметр матриці, тобто діаметр її оправи (та ж історія з діагоналлю телевізорів). При цьому навіть конструктивний розмір вказується далеко не завжди. Читайте спеціалізовані форуми, шукайте відгуки.

Галасливість матриці. 
Кожна матриця має т.зв. шуми - артефакти (найчастіше це невеликі сині крапки) які особливо видно при зйомці в недостатньо освітлених місцях. На жаль шумність матриці практично ніколи не вказується в паспорті камери, і перевірити шумність матриці можна тільки при пробної зйомці. Навряд чи є в магазині вам дозволять тягти камеру в темне місце, для того що б перевірити шумність матриці. Єдина надія гуглити, шукати відгуки.

12 крок 

Чутливість (світлочутливість) 
Цей параметр майже завжди вказується в числі характеристик відеокамери і зазвичай буває в діапазоні 0 до 15 люкс. Багато хто помилково вважає, що чим менше це значення, тим краще камера буде знімати в умовах низької освітленості. Теоретично так і має бути, але в реальності все по іншому. Не раджу вам взагалі звертати увагу на зазначене в документації значення, так як невідомо за яких умов освітленості і рівні яскравості шумів вийшло таке значення. Тільки пробна зйомка при поганому освяченні та перегляд її результату дозволить оцінити якість чутливості камери. Читайте відгуки про дану модель на спеціалізованих форумах, особливу увагу слід приділяти критиці, а не вихваляння товару (бо піарники не дрімають, і постійно піст захоплені відгуки про товар скрізь де це можна)

13 крок 

Тип розгорнення 
Буває прогресивна і чересстрочная

При чересстрочной розгортці один кадр записується в два підходи. Найпростіше це можна уявити собі так - допустимо в нас є картина, і ми горизонтально накладаємо на неї 20 смужок білого паперу закриваючи зображення. На самій верхній смужці написана цифра 1, на останній смужці - 20. Щоб побачити зображення ми спочатку одночасно прибираємо першу, третю, п'яту і т.д. смужки паперу (тобто смужки з непарними номерами), потім прибираємо всі смужки з парними номерами. І розглядаємо картинку. Це і є принцип роботи черезрядковості - кадр формується камерою смужками в два підходи, тобто при частоті зйомки 25 кадрів/с. насправді зображення змінюється 50 разів на секунду. Це підвищує плавність переміщення об'єктів у кадрі. 
Мінус черезрядковості в тому, що при перегляді на екрані комп'ютерного монітора, з'являється так звана "гребінка". Але будь-який відеоредактор (і навіть деякі програми-відеопрогравачі) мають функцію згладжування зображення. Так що проблем з цим при прямих руках ні в кого не виникне. Якщо ж ви будите переглядати матеріал на звичайному телевізорі, то "гребінки" ви взагалі не побачите.

Прогресивна розгортка записує весь кадр відразу цілком, і зображення при частоті в 25 кадрів/с . змінюється саме 25 разів за 1 секунду. Мінус у тому що втрачається плавність.

Якщо вам потрібна камера яка просто знімає гарне відео і добре його відтворює, то прогресивна розгортка вам не знадобиться. Якщо ж ви хочете друкувати фотографії з відео, тоді прогресивна розгортка може полегшити життя. Також вона будить корисної якщо у вас дуже хороший телевізор, або ви дивитеся відзнятий матеріал виключно на комп'ютері.

14 крок 

Видошукач 
Буває кольоровим або чорно-білим.

Вам вирішувати який вам потрібен, істинні тру' професіонали використовують чорно-білий. 
Деякі відеокамери видошукач не мають зовсім (тільки РК дисплей), але я раджу шукати камеру має видошукач - по перше при зйомці в сонячну погоду не всі РК монітори можуть похвалитися хорошою якістю зображення, по друге видошукач економить енергію (РК монітори дуже люблять енергію акумулятора), в третіх притискаючи око до видошукача ви тим самим утримуєте камеру в більш спокійному положенні , що знижує шевеленку.

15 крок 

РК-дисплей 
На мою думку повинен бути якомога менше (але повинен бути обов'язково!) - заощаджується енергія, у камери менше виступаючих частин, які можна не помітивши вдарити об кут. 
Дуже часто на сам РК-дисплей, або на ту поверхню, яка прилягає до РК-дисплею коли він знаходиться в закритому положенні, виробник любить вішати кнопки. По перше там багато місця, по-друге виглядає стильно, але, повірте, це дуже незручно, особливо якщо камера має видошукач. При відкритому РК-дисплеї, в більшості камер, зображення у видошукачі пропадає.

Всі кнопки управління камерою повинні знаходитися під великим пальцем правої руки. Та камера, яка вимагає для управління лівої руки - погана камера. Ліва рука оператора потрібна для того що б тримати праву руку в нерухомому положенні, зменшуючи шевеленку. Це правило слід відносити до маленьких камерах. Великі професійні камери встановлюються на штативі або плечі, тому на професійних камерах допускається наявність кнопок скрізь де попало.

Дуже велике поширення зараз отримують сенсорні екрани. Цей бред на мою думку взагалі треба заборонити, це по-перше жере енергію по-друге це не зручно, особливо в сонячний день, по-третє це невиправдано великі гроші. Так, згоден, це круто і стильно виглядає, але не практично ж.

16 крок

Вбудований ліхтарик - зазвичай це білий світлодіод, світив не далі витягнутої руки (хоча буває і таке, що освітленість підвищується на значних відстанях). Дуже часто саме через ліхтарика камера втрачає фокусування. Виправданий тільки на професійних відеокамерах, де застосовують дійсно потужні прожектори які будуть корисні при зйомці.

17 крок 

Пульт Д/У. Може бути корисний при зйомці зі штатива. Якщо він є, то це чудово.

18 крок 

Корисні і не потрібні функції відеокамер

Функція ручного режиму балансу білого. 
Білий колір при різній освітленості на відеокамері буде мати різні відтінки. Що б білий колір на вашому відео був саме білим в камері завжди є функція автоматичної настройки балансу білого. Але автоматика схильна підводити, і процесор камери не завжди правильно і швидко налаштовує цей баланс. 
Тому функція ручного режиму балансу білого в камері є істотним плюсом. 
Для балансування білого кольору вручну вам знадобиться аркуш білого паперу. Встановіть камеру в те положення, в якому ви зібралися знімати, розташуєте аркуш паперу перед об'єктивом і виберіть найбільш білий колір (колір видимий неозброєним оком і видимий через видошукач повинні збігатися як можна сильніше).

Функція ручного фокусу 
Як і в попередньому випадку - автоматика не завжди правильно фокусується на об'єкті зйомки, а іноді камера просто може розфокусувати в самий невідповідний момент. 
Тому дана функція теж може виявитися дуже корисною.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner