313 відгуків
Надійний продавець Prom.ua
emoji-quarantineМагазин тимчасово не працює, чекаємо вас після закінчення карантину
УВАГА. Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення. Позиції "Під замовлення" зможемо відправити після карантину!
+380953003266
+380684655164
+380935113362
Інтернет-магазин 3-7.com.ua

Як вибрати смартфон: 10 корисних порад

У наші дні багатьох не задовольняють можливості мобільних телефонів. Недоступні раніше такі пристрої як комунікатори або смартфони з кожним днем стають все доступнішими і все більше людей віддають перевагу саме смартфонам. На ринку мобільних пристроїв представлена велика різноманітність смартфонів. Це моделі відомих виробників, а також новинки маловідомих фірм, які роблять перші кроки на ринку мобільних пристроїв. Перед багатьма виникає необхідність здійснити складний вибір найбільш підходящого пристрою. В цьому вам допоможе інформація в кінці сторінки!

Телефони та смартфони

Переваги смартфона

Чим же сучасну людини привертає смартфон? Цей девайс являє собою компактний персональний комп’ютер, який має вбудований телефонний модуль. Крім можливості здійснювати і приймати дзвінки, у нього є безліч інших функцій. Сучасний смартфон — це багатофункціональний пристрій, в якому поєднуються всі переваги звичного мобільного телефону і просунутого планшетного комп’ютера.

Доступ до інтернету можливий як за допомогою використання можливостей мобільних мереж GSM, UMTC, або через Wi-Fi. Використання високошвидкісних стандартів з’єднання сприяє комфортному доступу до мережі інтернет і популярних сервісів голосового та відеозв’язку. Ці можливості ширше, ніж у планшетного комп’ютера або ноутбука, так як смартфон використовує можливості вбудованого модуля зв’язку. Раніше купити смартфон мало хто міг собі дозволити — це пояснювалося їх високою вартістю. Сьогодні вони цілком доступні, вартість смартфона лежить в межах від 100$ рублів і може досягати 1 000$ , для ексклюзивних моделей. За допомогою нашого сайту ви зможете придбати такі чудові моделі, як Samsung Galaxy S IV і Samsung Galaxy Note II за цінами значно нижче середніх на ринку.

Смартфон — необхідність чи примха?

Для чого ми набуваємо мобільні пристрої? В першу чергу для можливості оперативного зв’язку. З зростанням темпів життя і її вимог все гостріше стає необхідність доступу до інформації, яку ми звикли отримувати за допомогою сервісів мереж інтернет. Багато сучасні смартфони ж надають можливості обробки та отримання інформації, близькі до можливостей ПК. Простіше кажучи, якщо ви шанувальник або активний учасник соціальних мереж, то використання смартфона надасть вам можливість використання їх сервісів повноцінно. Наявність встановленої на пристроях цього типу операційної системи дозволяє використовувати пристрої для розваг, але і для підвищення ділової ефективності.

Користуватися стаціонарними, або навіть переносними версіями комп’ютерів (планшетами) далеко не завжди зручно — їм не вистачає мобільності. Більш легкий смартфон, який легко засунути в кишеню, завжди буде під рукою і надасть можливість в будь-яких умовах скористатися його функціональністю і можливостями. У транспорті, на прогулянці або в подорожі такі пристрої дуже комфортабельні. Як бачимо, придбання смартфона — це нині важко віднести до капризів. Для сучасної людини, будь то школяр, студент або бізнесмен — це скоріше необхідність.

Який виробник переважно?

Виробництво смартфонів довгий час велося обмеженою кількістю виробників. Найвідоміші — компанії HTC, Acer, Samsung, LG, Sony, Dell, Motorola і Nokia. Варто відзначити успішну діяльність компаній Samsung, яка випустила популярні девайси серій Galaxy S і Galaxy Note (причому моделі останньої серії оснащені дуже зручними і багатофункціональними стілусами). Тому при виборі смартфона має сенс звернути увагу саме на їх продукцію.

Операційна система

В останні роки на ринку мобільних пристроїв основні позиції зайняли різні версії операційної системи Android, розробленої спеціально для мобільних пристроїв. Ця система найбільш часто встановлюється на смартфони і планшетні комп’ютери. Залежно від версії ОС, існують деякі відмінності у функціональності. З них особливо варто відзначити підтримку флеш-технології. Ця технологія стала підтримуватися, тільки починаючи з другої версії Android. Якщо наявність спалаху для вас має значення, то слід віддати перевагу більш нових версій операційної системи. Основна маса смартфонів, представлена на ринку, працює на ОС Android. Наприклад, це такі популярні моделі, як HTC Rhyme, Samsung Galaxy S III 16Gb Pebble синій, LG PRADA 3.0 P940, Acer CloudMobile S500 білий.

Раніше широко використовувалася на подібних пристроях така популярна система, як Windows Mobile. Проте сьогодні вона значною мірою втратила свою актуальність (у зв’язку з розвитком Android). Можна зустріти обмежена кількість пристроїв, які використовують дл роботи нову розробку Microsoft — MS Windows Phone 8. Такий пристрій представила компанія HTC — HTC Windows Phone 8 с.

Окремо стоять пристрої компанії Apple. Ці пристрої використовують тільки фірмову розробку — систему IOS.

Якій операційній системі віддати перевагу? Це скоріше питання особистих переваг. Але незалежно від вибору, ви отримаєте повний доступ до мультимедійних можливостей, який задовольнить потреби середнього користувача, який бачить в смартфоні насамперед джерело розваг. Якщо ж ви зацікавлені в роботі з офісними програмами і часто «подорожуєте» по Інтернету, варто придивитися до таких великих і потужним моделям, як Samsung Galaxy S 3 та Samsung Galaxy Note 2.

Параметри дисплея

Одна з основних відмінностей між смартфонами — це їх дисплей. Вони мають різні розміри матриці і типи сенсора. Про це розповімо трохи докладніше. Почнемо з сенсорного екрану — його ще називають тачскріном. Існує два основних види. Про їх достоїнства, чи недоліки судити складно, все залежить від індивідуальних переваг. Існують резистивні сенсори — ними можна керувати, використовуючи будь-який предмет (пальці, стилус і т.д.), а також більш популярні зараз ємнісні сенсорні панелі. Останні більш чутливі і реагують тільки на предмети, проводять електричний струм (ними набагато зручніше керувати пальцями).

Резистивні сенсори не здатні надати таку важливу функцію, як мультитач, тобто одночасне управління окремими областями екрану. Ця функція широко задіює можливості ємнісних екранів, доступно одночасне розпізнавання 5 або 10 торкань. Але використання ємнісний технології можуть створити певні труднощі в холодну пору року, адже для його роботи буде потрібно безпосередній контакт з пальцями, управляти пристроєм в рукавичках неможливо. Резистивні екрани цього недоліку позбавлені. Ємнісними сенсорами оснащуються зазвичай дорожчі моделі смартфонів.

При покупці рекомендуємо звернути увагу на те, як дисплей обраного гаджета поводиться на сонці. Чим вище максимально допустима яскравість, тим легше буде прочитати текст в сонячну погоду.

Яким має бути розмір екрану? Сучасні смартфони мають екран розміром в середньому від 3,5 до 4,7 дюйма по діагоналі. Але в останні роки набирає мода тенденція переходити на п’ятидюймовим моделі, з’являються навіть Шестидюймовий. Для багатьох однозначно: чим більше — тим краще. Адже чим більше екран, тим більше відображає інформації, більш комфортне керування. На великому екрані можна з великим комфортом переглянути фільм або переглянути і відредагувати необхідні документи. Проте великий смартфон важче тримати однією рукою (і тим більше керувати ним), тому багато хто віддає перевагу моделям з діагоналлю 4 — 4,5 дюйма.

«Серце» смартфона — його процесор

Як і для будь-якого комп’ютера для смартфона важливий такий показник, як продуктивність. Її забезпечує процесор. Один з найбільш просунутих процесорів з частотою 1600 МГц має в складі 8 ядер, він встановлений в такій популярній моделі, як Samsung Galaxy S IV 16Gb білий. Чим вище частота, тим вище показник продуктивності. Слід звертати увагу і на обсяг оперативної пам’яті, яка важлива не менше ніж процесор і забезпечує ефективність його використання при роботі з додатками. Можливість одночасної безперебійної роботи з офісниі додатками та Інтернетом гарантована, якщо власник смартфона має справу з великим розміром оперативної пам’яті (1 — 2 Гб).

Однак при цьому слід пам’ятати, що час роботи такого пристрою зазвичай обмежена. Тому нерідко воліють купувати менш продуктивні, але зате більш автономні моделі. Золотою серединою в цьому сенсі є дуже популярний апарат під назвою Samsung Galaxy Note 2. Свою міць він поєднує з досить великим часом роботи від повністю зарядженого аккумлятора.

Можливості зберігання інформації

Для комп’ютера важливий об’єм жорсткого диска, а для смартфона — обсяг вбудованої пам’яті. Вона призначена для установки додатків і зберігання необхідної інформації. Це можуть бути зображення, музичні або відео файли. Деякі пристрої можуть похвалитися об’ємом пам’яті в 64 Гб, але більш поширені варіанти з 48 і 16 Гб. Зрозуміло, при цьому обсяг пам’яті істотно впливає на вартість пристрою. Невеликий обсяг вбудованої пам’яті — не така вже й проблема, якщо девайс надає можливість її розширення за рахунок застосування змінних карт пам’яті. Тому при виборі слід звернути увагу на цей нюанс.

Доступ до глобальної мережі та навігація

Якщо розглядати можливості доступу до мережі інтернет, то смартфони перевершують будь-які інші пристрої за можливостями підключення до них. При цьому немає необхідності в установці додаткових пристроїв. Стандартне оснащення смартфона вже містить GSM, 3 (4) G модуль, а так само Wi-Fi адаптер, при необхідності можна використовувати пристрій як точки доступу для інших пристроїв. Швидкість передачі даних за стандартами Wi-Fi і 3 (4) G достатня для використання можливостей відеозв’язку та перегляду медіаконтенту в режимі онлайн. Автолюбителям і любителям подорожей може сподобатися навігаційні можливості смартфона. Завдяки GPS-модулем апарат може виконувати функцію повнофункціонального навігатора. Наявність цієї функції доступно не у всіх пристроїв, адже як правило, наявність модуля GPS істотно впливає на вартість смартфона.

Зупинися, мить

Камерами сьогодні оснащується переважна кількість мобільних пристроїв. Смартфони не виняток. Якщо ви любитель фото та відео зйомки, то варто звернути увагу на наявність автофокусу і кількість мегапікселів у камери, якої обладнана обрана вами модель. Від цього буде сильно залежати якість зроблених знімків. Не зайвим буде і наявність вбудованого спалаху, яка може при необхідності виконати функцію ліхтарика. Вбудована камера надає можливість і відеозйомки в деяких моделях навіть в дозволі FullHD. Дуже непоганий камерою володіє, зокрема, представлена на нашому сайті модель Nokia Lumia 920 білий.

Периферія

Якщо смартфон — це комп’ютер, то він повинен мати можливість підключатися до інших пристроїв. Це дійсно так. USB і HDMI роз’єми, якими обладнані смартфони, дозволяють істотно розширити їх можливості. Наявність HDMI дозволяє вивести зображення на будь-який сумісний монітор або телевізор. Роз’єм USB Type A дозволяє підключити смартфон для зарядки або для обміну інформацією до будь-якого іншого ПК. Для виведення звуку на пристроях встановлено стандартний роз’єм 3,5 мм. До речі, деякі моделі обладнані особливо якісної аудіо системою — наприклад, смартфон Sony Xperia Z Чорний, який можна замовити з нашою допомогою.

Наскільки вистачить зарядки?

Кожного користувача мобільного пристрою повинен цікавити такий параметр, як автономний час роботи пристрою. Адже смартфон повинен забезпечити надійний зв’язок як мінімум протягом дня, а краще довше. Цей параметр сильно залежить від ємності акумулятора, яким оснащується смартфон і від параметрів його компонентів. Час роботи, який вказують виробники, вельми умовно, і залежить від безлічі параметрів. Це і використання додаткових можливостей (перегляд фільмів, читання книг, або прослуховування радіо, використання інтернету), завантаженість процесора і яскравість підсвічування.

Флагаманамі в плані найбільшого часу роботи від акумуляторами справедливо вважаються айфони і айпади — «дітища» знаменитої компанії Apple. І якщо для вас ємність батареї дуже важлива, придивіться до представлених на даному сайті моделями.

Висновок

Вибір смартфона — це, звичайно, складний, але при цьому і дуже цікавий процес. Ціна смартфона істотно залежить від престижності моделі та її технічних характеристик. Але не слід забувати, що вибір здійснюється відповідно до особистих смаків та уподобань. Перш ніж купити смартфон, слід визначити пріоритети, які дозволять зробити оптимальний вибір саме для вас.

Студентам та домогосподаркам підійдуть скоріше бюджетні моделі, а меломанам, бізнесменам, любителям фото-і відеозйомки краще придивитися до девайсам подорожче. Ще один варіант — купити відразу 2 апарати (один подешевше, інший подорожче) і користуватися ними або по черзі, або одночасно — залежно від ситуації. Наші низькі ціни полегшують втілення цього варіанту на практиці.