Як вибрати клавіатуру?
Прийнято ділити клавіатури за призначенням на три типи — геймерські (ігрові), мультимедійні (з купою додаткових кнопочок для управління медіаконтентом одним тыком) і звичайні, для повсякденного використання (письменство, кодинг, спортивний тролінг в соцмережах...).
Ігрова клавіатура
Ігрові клавіатури вважаються найбільш міцними і надійними. Це і не дивно — вони призначені для дуже інтенсивного використання. У таких клавіатурах зазвичай застосовуються механічні клавіші (про це нижче) і провідний спосіб підключення до комп'ютера.
В сучасні ігрові клавіатури вбудовують чіпи пам'яті для зберігання десятків профілів до різних популярних ігор. Таким чином можна легко налаштувати клавіатуру конкретно під гру. Крім цього в них можна самостійно призначити всього на одну клавішу цілу клавіатурну комбінацію — записати макрос. Для цієї мети вставляють в ігрові клавіатури кілька додаткових, «порожніх» клавіш.
Мультимедійна клавіатура
Якщо Ви не граєте в ігри, а часто дивіться відео або слухаєте музику за комп'ютером, то Вам потрібна мультимедійна клавіатура. Пара десятків додаткових клавіш для зручного управління плеєрами дуже Вам знадобляться і сподобаються.
Ви зможете швидко регулювати звук з клавіатури, управляти приводом компакт-дисків, перемотувати відео або вибирати музичний трек.
Звичайна клавіатура
Не варто думати, що звичайна клавіатура якась непрактична і нудна. На звичайній клавіатурі теж можна керувати медіаконтентом, записувати макроси і грати в ігри. Для розширення можливостей звичайних клавіатур існують спеціальні програми.
Ми з дружиною не граємо в божевільні сучасні ігри і нам не дуже подобаються «космічні» мультимедійні клавіатури з мільйоном додаткових клавіш, тому наш вибір припав на звичайну (але незвичайну) клавіатуру.
Тип підключення клавіатури
За типом підключення до комп'ютера клавіатури діляться на дротові і бездротові...
Провідний тип підключення клавіатури
У провідному типі є всього два інтерфейси — USB-інтерфейс і інтерфейс PS/2...
Перший — швидкий і сучасний, а другий — отмирающий і старий. PS/2 для клавіатури майже завжди фіолетового кольору. У тому випадку, якщо у Вас клавіатура з «древнім» інтерфейсом підключення, а материнська плата в комп'ютері сучасна і без PS/2-порту — Вас врятує придбання (за копійки) спеціального перехідника...
Бездротовий тип підключення клавіатури
Тут вже більше інтерфейсів — по Bluetooth, ІК-порт (інфрачервоний порт) і по радіоканалу (не плутати з Bluetooth). Самий сучасний, швидкий і надійний — радіо інтерфейс підключення бездротової клавіатури (мій вибір). Принцип роботи останнього наступний — встромляєте в будь-який USB-порт комп'ютера спеціальний маленький USB-ресівер...
...і він з'єднує клавіатуру з комп'ютером по радіоканалу на частоті 2,4 ГГц. Дальність з'єднання близько 10-20 метрів.
Клавіші клавіатури
Клавіші клавіатури бувають механічні і мембранні. Зазначу, що клавіатури з механічними клавішами помітно голосніше. Ігрових клавіатур з мембранними клавішами дуже мало.
Особисто мені подобаються клавіатури з мембранними клавішами, з коротким ходом і безшумні. Виробники постійно покращують технології їх виготовлення і вдосконалюють застосовувані матеріали. Сучасні мембрани витримують мільйони натискань і не втрачають своєї еластичності роками.