Продавець Інтернет-магазин 3-7.com.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
568 відгуків
+380 (95) 300-32-66
+380 (68) 465-51-64
+380 (93) 511-33-62
Інтернет-магазин 3-7.com.ua

Периферійні пристрої персонального комп'ютера – це клавіатура, маніпулятор «миша», монітор, принтер, жорсткий диск, привід CD/DVD- дисків, модем, мережева карта (для підключення до мережі Інтернет), відеокамера, сканер і т. п. Незважаючи на велике різноманіття периферійних пристроїв ПК, всі вони взаємодіють із процесором і оперативною пам'яттю приблизно однаковим чином, про що буде сказано далі.

Периферія для ПК

Сортування: у вигляді галереї у вигляді списку
товарів на сторінці:
1 2 ... 6

Периферійні пристрої персонального комп'ютера бувають внутрішні і зовнішні. Внутрішні пристрої встановлюються всередину ПК (всередину системного блоку). Приклади внутрішніх периферійних пристроїв персонального комп'ютера – це жорсткі диски, вбудований привід CD/DVD- дисків і т. п.

Зовнішні пристрої підключаються до портів вводу-виводу, при цьому за взаємодію цих пристроїв всередині ПК відповідають порти вводу-виводу. Приклади зовнішніх периферійних пристроїв персонального комп'ютера – це принтери, сканери, зовнішні (підключаються ззовні ПК) приводи CD-/DVD - дисків, камери, маніпулятор «миша», клавіатура і т. п.

Кожне внутрішнє пристрій має контролер (від англійського слова controller – пристрій управління). Для зовнішніх пристроїв цю функцію виконує контролер порту, до якого це пристрій підключено. Цей контролер порту вводу-виводу автоматично переходить в режим роботи із зовнішнім пристроєм, що підключається до порту. Про це була написана стаття «Роз'єми ПК: частина 2».

У всьому іншому внутрішні і зовнішні периферійні пристрої персонального комп'ютера працюють за одним і тим же принципам.

Контролер периферійного пристрою (і контролер порту вводу-виводу) підключається до загальної шини ПК. Відповідно, виходить, що всі периферійні пристрої персонального комп'ютера підключені до загальної шини комп'ютера через контролери. І до цієї ж загальної шині підключаються процесор і оперативна пам'ять ПК.

Контролер здійснює постійну взаємодію з процесором і оперативною пам'яттю ПК через загальну шину ПК. Контролер відповідає за одержання інформації від процесора і оперативної пам'яті, і за передачу даних процесору або в оперативну пам'ять.

Дана схема зв'язку з периферійним пристроєм дозволяє быстродействующему процесору працювати, не сповільнюючи роботи за відносною порівняно з процесором повільності периферійних пристроїв персонального комп'ютера. Контролер периферійного пристрою працює зі швидкістю процесора, не сповільнюючи його роботу. А затримки прийому-передачі інформації від периферійного пристрою до процесора і навпаки компенсує контролер пристрою, беручи на себе відповідні функції «пригальмовування» прийому-передачі даних.

Такий підхід дозволяє погоджувати між собою високопродуктивні пристрої (процесор і пам'ять) з відносно повільними периферійними пристроями персонального комп'ютера.

Швидкодіючі периферійні пристрої, наприклад, жорсткі диски, можуть працювати з оперативною пам'яттю в режимі прямого доступу. Це означає, що контролери цих пристроїв можуть записувати/зчитувати дані з комірок оперативної пам'яті, минаючи обробку цих даних процесором. Подібний режим дозволяє не перевантажувати процесор.

Деякі периферійні пристрої персонального комп'ютера можуть мати і власну оперативну пам'ять, а також власний спеціалізований процесор для автономної обробки даних. Це дозволяє ще більше розвантажувати основний процесор і основну оперативну пам'ять. До таких пристроїв належать, наприклад, відеокарта, яка здійснює виведення інформації на екран монітора.

Деякі відеокарти, наприклад, ігрові, які призначені для відтворення на екрані монітора тривимірних зображень з швидко мінливих пейзажем, крім усього іншого, можуть мати у своєму складі спеціальний процесор, прискорює обробку даних.

Вимоги до конфігурації ігрових комп'ютерів значно вище, ніж до офісних ПК, так як периферійні пристрої ігрового ПК повинні допомагати основного процесора комп'ютера у відтворенні ігрових ситуацій, що будуються на складній тривимірній графіці, різноманітному русі, звуковий супровід тощо

Завдяки периферійних пристроїв комп'ютер стає доступним для роботи користувачів. З появою «дружніх» користувачам периферійних пристроїв комп'ютери стали незамінними помічниками людей.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner