Кошик
278 відгуків
Надежный продавец Prom.ua
+380953003266
+380953003266
+380684655164
+380935113362
Інтернет-магазин 3-7.com.ua

Обираємо велотренажер

Велотренажер — один з найпопулярніших кардіотренажерів, зміцнює серцево-судинну систему нашого організму. Завдяки відносно невисокій ціні, простоті використання, а також компактності конструкції, він користується великим попитом у бажаючих поліпшити своє здоров'я і фігуру.

Тренажери (степпери, велотренажери, орбітреки)

Сортировка: в виде галереи в виде списка
товаров на странице:

На що ж варто звернути увагу:

• на спосіб кріплення сидіння;
• на систему гальмування велотренажера;
• на вагу користувача;
• на наявність комп'ютера;
• на ергономічність моделі.

Мета покупки

Велотренажери за своєю конструкцією поділяються на кілька видів:

• вертикальний велотренажер — педалі в ньому знаходяться під сідлом, повністю імітуючи велосипед. Такий велотренажер ідеально підходить початківцям;

• горизонтальний велотренажер — створений для мінімізації навантаження на суглоби і хребет. Спортсмен на тренажері розташований у полусидящем положенні, педалі знаходяться спереду;

• велоергометр служить в реабілітаційних цілях, забезпечуючи максимальний контроль навантаження;

• велотренажер для рук виступає окремим видом і створений для зміцнення рук, а також м'язів спини. Велотренажер приводиться в рух тільки руками.

Системи навантаження (гальмування)

Системи поділяють на три основні групи.

1. Механічні ремінні або механічні колодкові

В ремінної системі навантаження величина навантаження залежить від тертя ременя про маховик-колесо і від натягу ременя. У таких тренажерів найнижча ціна, але і найбільша кількістю недоліків: нерівний хід при високих навантаженнях; у верхньому положенні на якийсь момент педалі втрачають опір і виходять ривки. Крім того, вони досить гучні. Чим навантаження сильніше, тим голосніше шарудять при обертанні педалі;

У колодочной системі навантаження (інерційним) робота заснована на опорі гальмівних колодок, які притискаються до маховика. Такі тренажери дорожче пасових, а технічні характеристики краще. Ні рывкового руху, ні сильного шуму не буде, до того ж прекрасно імітують поїздку на гоночному велосипеді. Недоліки колодочной системи: велика маса, неможливість розбирання і компактного домашнього зберігання;

2. Магнітні

Навантаження варіюється з допомогою зміни відстані між маховиком і постійними магнітами. Ці вироби безшумні і зносостійкі, мають рівномірний, плавний хід, однак високого опору педалей немає, тобто при заняттях великих навантажень від нього не варто чекати. Ходові якості тренажерів поліпшуються при збільшенні маси маховика, таким чином, чим маховик масивніше, тим обертання педалей йде плавнів.

Недоліків у магнітних велотренажерів дуже небагато. Головний мінус — ціна. Як правило, він коштує в три рази дорожче ремінного і навіть колодкового. У разі електромагнітної різновиди необхідно підключення до мережі, а також додатковий витрата електроенергії. Переваги: безшумність ходу; відмінна імітація природної їзди; тривалий термін служби; можливість чітко дозувати навантаження; відносно невеликий розмір.

3. Електромагнітні (велоергометри)

Самі високотехнологічні з усіх велотренажерів. Навантаження в них створюється за допомогою сили електромагнітного поля, що впливає на маховик. Тренажери підключаються до мережі. При натисканні на комп'ютері кнопки «навантаження», змінюється сила струму, що веде до збільшення/зменшення сили магнітного поля, тобто зміни навантаження. Даний вид велотренажера рекомендований велосипедистів — професіоналів. Звичайного велотуристу витрачатися на таку дорогу покупку немає сенсу. Перевага — виключно точна і бездоганна регулювання навантаження; мінус — висока ціна.

Загальні переваги:
• ремінні велотренажери недорогі і компактні;
• колодкові володіють завищеною інерційністю і добре імітують їзду на швидкісному велосипеді;
• магнітні — безшумні, мають плавний хід.

Тип конструкції

1. Вертикальні тренажери
Посадка на тренажері цього типу повторює посадку на велосипеді; це велотренажери в класичному виконанні, сідло і кермо тренажера дуже нагадують стандартні велосипедні. Тренування ідентичні їзді на велосипеді, при цьому задіяні ті самі групи м'язів.
При виборі вертикального велотренажера зверніть увагу не тільки на електронну начинку, але і на зручність сідла: у хороших моделей висота підйому сидіння регулюється.

2. Горизонтальні тренажери
Посадка на тренажері комфортніше, однак, все навантаження йде на ноги, прес і м'язи спини зовсім не опрацьовуються. Рекомендований даний вид велотренажера тим, хто відчуває болі в спині при тренуванні на вертикальному тренажері; оптимально підходить людям, яким не можна допускати високе навантаження на хребет і м'язи спини. На горизонтальному велотренажері вправи виконуються виключно в сидячому положенні, для цього є спеціальна спинка. Та й тренування проходять з великим комфортом.

3. Портативні велотренажери
Складаються з педалей з блоком навантаження і комп'ютера. Його можна ставити поряд з телевізором і крутити педалі в спокійній обстановці. Говорити про великих навантаженнях на такому тренажері не доводиться, хоча даний вид буде корисний для розминки ніг в офісі. Крім того, портативний велотренажер дуже хороший для літніх людей.

Регулювання навантаження

У продажу є велотренажери двох систем регулювання.
Технологія процесу ручної системи навантаження проста: спеціальна ручка розташовується на стійці велотренажера, обертаючи її в сторони, ви змінюєте ступінь навантаження. Це зручно і надійно.

Інша технологія електронна — програмна. Наявність в тренажері комп'ютера дозволяє встановлювати ступінь навантаження і змінювати її динамічно в залежності від необхідної програми тренування . Набір пропонованих програм для тренувань задано автоматично
Підбір тренажера по вазі користувача

При виборі велотренажера необхідно враховувати максимальна вага людини. Ніж вага маховика більше, тим більш плавне буде рух педалей і стійкість самого тренажера на підлозі. При підборі сімейного тренажера визначальним чинником служить максимальна вага члена сім'ї. У велотренажерів вага представлений в межах 100 кг (допускається механічними велотренажерами і деякими магнітними тренажерами), і до 130 кг (частина магнитныех і електромагнітних моделі велотренажерів).

Класифікація тренажера по вазі користувача:
• Домашній (максимальна вага користувача в межах 100 кг);
• Напівпрофесійний (максимальна вага користувача — 130кг);
• Професійний (максимальна вага користувача 150 кг).

Система опору вазі маховика і рухомого механізму:

• Магнітне опір — застосовно до домашнього та напівпрофесійному (клубному) обладнання (створюється постійними магнітами). Стандартний вага маховика 8 — 12 кг. Є велотренажери з вагою маховика в межах 8 кг, вони відносяться до класу домашніх велотренажерів;

• Електромагнітні навантаження створюються за рахунок електромагнітного поля або опору електродвигуна, застосовуються тільки в професійних моделях тренажерів). Вага маховика більше 12 кг

Датчики пульсу

Датчики пульсу включені в комплект велотренажера. Від їх типу залежать комфорт і точність показань. Датчики існують двох типів:

• дистанційні — отримують сигнал пульсу користувача з вуха або пальця фотоелектронним шляхом, після чого передають інформацію по радіоканалу в комп'ютер. Такі датчики зручні і точні в показаннях;

• контактні — під час тренування користувач тримається за ручки велотренажера, куди вбудовані пусьсометрические датчики. Подібні пристрої найчастіше представлені в нових, сучасних кардіотренажерах. Цей тип вимірювання не завжди точний, тому вимагає постійного обов'язкового зіткнення з рукоятками тренажера.

Комп'ютер

Комфорт і якість тренування залежить від можливостей комп'ютера. Елементарна модель велотренажера, оснащена комп'ютером, що може відстежити витрата калорій, час, пройдену дистанцію і швидкість. У більш професійної моделі комп'ютер надає додаткові послуги: різні програми тренувань, оцінку ергономічної здатності організму, т можливість самостійного створювати програми тренування. Якщо прагнете до результативним, повноцінних тренувань, рекомендується вибрати тренажер зі складним комп'ютером, тому його можливості є запорукою успіху і вашого відмінного здоров'я.

До цього залишилося додати тільки мультимедійну систему тренажера, що включає в себе візуальний комплекс HD HiFi рівня. Але відсутність додаткових розважальних функцій в недорогих моделях тренажерів можуть компенсувати MP3 плеєр або домашній TV.
Велотренажер або велоергометр?

Велоергометри-ті ж велотренажери, але створені спеціально для тренувань, орієнтуються на досягнення певних цілей. Такі тренажери дозволяють вести найбільш точний контроль за навантаженням і отримувати докладні свідчення усіх вимірюваних величин. Вам потрібно лише налаштувати необхідну програму, а сам велоергометр за допомогою вбудованого комп'ютера відрегулює необхідні навантаження, що дозволяє максимально швидко і комфортно досягти результату. Система навантаження — електромагнітна, це передбачає підключення велоергометра до мережі.

Всі тренажери, розраховані на певну масу користувача. У відповідності з європейськими стандартами велоергометри відображають свої свідчення навантаження у ватах. Завдяки можливості обліку навантаження в таких абсолютних величинах велоергометри використовуються для терапевтичних і реабілітаційних цілей. Такий тренажер відноситься до класу кардіообладнання, його використовують в першу чергу в медичних цілях та для реабілітації після травм.

Поради при підборі велотреножора

1. Ваша мета — поліпшити стан судин і серця, а також профілактика захворювань? Потрібно в такому випадку придивлятися до моделей, в яких є точний вимірювач пульсу, гнучка система регулювання навантаження та функції ведення журналу.

2. Ваша мета — це загальний тонус, психологічне розвантаження і скидання напруги після виснажливого робочого дня? Звертайте увагу на плавність ходу тренажера і його природність (рекомендовані колодкові і магнітні моделі). Доречні будуть і додаткові функції, які дозволяють зробити процес цікавіше.

3. Ваша мета — схуднути? Вам необов'язково купувати модель велотренажера з великим навантаженням, тобто з високим вагою маховика. Для схуднення на велотренажері необхідні тривалі аеробні навантаження. Не слід економити на точному вимірювачі пульсу.

4. Подивіться на наявність різних програм і кількість рівнів навантаження. Набагато цікавіше і ефективніше тренуватися по готовій програмі (наприклад, «втрата ваги» або «горбиста місцевість»), ніж самостійно встановлювати величину навантаження.

5. Важливе значення в домашньому велотренажері грають ергономічні дані. По можливості обов'язково протестуйте велотренажер у робочому режимі: не соромтеся сісти на нього і покататися хвилин десять. Відчуйте, чи зручно сидіти на ньому, комфортні чи кермо і педалі?

6. Якщо ціна дозволяє, купуйте продукт від брендового виробника.

7. Порівнюючи ціни і набір функцій моделей, запитати себе (чи консультанта) — чим же викликана різниця?

8. Ретельно продумайте, які додаткові аксесуари потрібні, без яких зможете вільно обійтися.

9. Уважно огляньте кріплення на педалях. Ноги не вислизають? Не натирають шкіру ремінці? Погані кріплення перетворять тренування на справжнє катування.

10. Всі велотренажери розраховані на певний вага користувача, враховуйте це при виборі.

11. Необхідно звернути увагу також на розміри і форму сідла.

12. Педалі обов'язково повинні відповідати вашому розміру взуття.

13. Перед вибором кардіотренажера пройдіть консультацію з вашим тренером або фахівцем з фітнесу. Якщо плануєте займатися посилено і часто, сходіть також до кардіолога, який оцінить стан вашої судинної системи і серця.