Корзина
347 отзывов
+380953003266
+380684655164
+380935113362
Інтернет-магазин 3-7.com.ua

Як вибрати відеокарту?

Персональний комп’ютер став досить важливим елементом нашого життя. Ми використовуємо його для роботи, спілкування і розваг.

Однією з основних складових комп’ютера є відеокарта. Відеокарта – це пристрій, який перетворює цифрову інформацію в графічні образи для виведення їх на монітор комп’ютера або на інші пристрої. Все що ми бачимо на своєму екрані – результат саме її роботи.

Для використання в офісних додатках характеристики відеокарти грають не дуже значну роль, тоді як для комп’ютерних ігор, роботи з графікою і перегляду високоякісного відео – їх роль вирішальна.

 

Відеокарти

Сортировка: в виде галереи в виде списка
товаров на странице:

Потрібно зауважити, що відеокарти бувають двох видів: інтегровані (вбудовані) і дискретні (зовнішні).

Інтегровані відеокарти – це відеокарти, які вбудовані в материнську плату комп’ютера. Вони володіють невисокою продуктивністю, тому інтегрована відеокарта може використовуватися переважно лише для офісних ПК.

Дискретні відеокарти – це спеціальні зовнішні пристрої у формі плати, які додатково встановлюються на материнську плату. Якщо Ви хочете використовувати Ваш ПК для ігрових і мультимедійних цілей Вам обов’язково потрібна дискретна відеокарта.

Давайте розглянемо параметри за якими слід робити вибір відеокарти.

До основних характеристик відеокарт відносяться:

1. Характеристики графічного процесора. Графічний процесор – це основна частина відеокарти, саме він здійснює всі необхідні обчислення. Важливим параметром, на який варто звернути увагу, є тактова частота графічного процесора, котра вимірюється в Мега або Гігагерцах. Чим вона вища – тим більш ефективно буде працювати процесор. У середньому частота графічного процесора коливається в межах від 550 до 850 МГц, хоча в новий моделях вона може досягати показника 1-1,5 ГГц і більше.

Для середньостатистичного використання можна порекомендувати карти з частотою процесора близько 780 МГц.

2. Тип і об’єм оперативної пам’яті. Оперативна пам’ять відеокарти – це місце, де зберігаються необхідні для побудови зображення дані, а також готові для виведення на монітор зображення.

У сучасних відеокартах в основному використовується пам’ять типів GDDR3 і GDDR5. Інші типи пам’яті зараз використовуються все рідше. GDDR3 і GDDR5 відрізняються частотою пам’яті і ще деякими характеристиками, у GDDR5 вони вищі і зараз ця пам’ять вважається найпотужнішою.

Якщо Ви не збираєтеся грати найновіші ігри на максимальних налаштуваннях – то Вам можна порекомендувати пам’ять GDDR3, в іншому випадку слід вибрати пам’ять GDDR5.

Об’єм оперативної пам’яті відеокарти – це ємність всіх чипів пам’яті відеокарти, яка вимірюватиметься в мегабайтах. Чим більший об’єм пам’яті – тим продуктивнішою буде відеокарта, хоча не завжди об’єм відіграє вирішальну роль в продуктивності.

Обсяг встановленої пам’яті може бути в межах від 256 Мегабайт до 2 Гігабайт або більше. Для офісних додатків цілком достатньо 256 Мб пам’яті, тоді як для ігор мінімальним обсягом можна вважати 512Мб або 768 Мб.

3. Ширина шини відеокарти. Шина відеокарти – це пристрій, який з’єднує графічний процесор з пам’яттю. Основною характеристикою шини є її ширина (розрядність), яка вказує на те, який обсяг інформації шина може передати за один такт. Розрядність шини вимірюється в бітах. У сучасних відеокартах переважно використовуються шини з розрядністю від 128 до 512 біт. Чим більша розрядність шини – тим продуктивнішою буде робота відеокарти. Для офісного використання можна порекомендувати відеокарту з шиною 128 біт, для ігор і мультимедіа шини 128 біт також використовуються, але для цих цілей доцільніше вибрати карту з шиною 192 або 256 біта.

4. Тип підключення відеокарти. На цей пункт треба звернути увагу тим, хто хоче поставити нову відеокарту на старий комп’ютер. Існують два основних типи підключення відеокарти до материнської плати – AGP і PCI Express. Якщо Ваша материнська плата підтримує тип підключення AGP, то підключити відеокарту з типом підключення PCI Express Ви не зможете і навпаки. Більшість сучасних карт підключаються за допомогою PCI Express різних версій.

5. Типи охолодження. При роботі відеокарти виділяється досить значна кількість тепла, в зв’язку з цим виникає потреба в наявності ефективної системи охолодження.

Системи охолодження бувають пасивними й активними.

Пасивні системи охолоджують відеокарту через спеціальний радіатор – який розсіває тепло в оточуюче повітря. Пасивні системи використовуються на малопотужних картах, оскільки для більш потужних необхідна активна система охолодження.

Активні системи охолоджують відеокарту за допомогою спеціальних вентиляторів. Вони бувають досить шумними, однак вони також більш ефективні.

На даний час відеокарти обладнані переважно активними системами охолодження.

6. Наявність роз’ємів (портів) для підключення зовнішніх пристроїв. У більшості випадків монітор та інші пристрої підключаються саме до портів відеокарти, тому від наявності тих чи інших портів залежить можливість підключення того або іншого пристрою. Можна звичайно використовувати і спеціальні перехідники, але все-таки пряме підключення є більш бажаним.

Зараз відеокарти найбільш часто комплектуються такими портами:

 – D-Sub (VGA) – роз’єм відеокарти, який використовується для передачі аналогового сигналу до монітора. Раніше цей вид роз’ємів був домінуючим, але тепер використовується переважно в бюджетних моделях.

VGA порт

VGA порт

– DVI – використовується для передачі цифрового сигналу до монітора. На даний момент це найбільш поширений тип роз’ємів для відеокарт.

DVI порт

DVI порт

– HDMI – порівняно новий тип роз’ємів, який був розроблений з метою стандартизації цифрового підключення різних пристроїв через один тип портів.

HDMI порт

HDMI порт

Вибираючи відеокарту визначте, які пристрої ви будете до неї підключати (найчастіше це монітор), подивіться якими роз’ємами таки пристрої обладнані і чи є відповідні порти підключення на відеокарті.

     Отже, ознайомившись з основними характеристиками, Ви зможете купити відеокарту більш оптимально. Якщо Вам потрібен офісний комп’ютер – не варто переплачувати за дуже дорогу карту, якщо ж Ви любите комфортно пограти в нові сучасні ігри – варто вибрати дорожчу модель.

Оптимального вибору!